holter EKG

HOLTER EKG (całodobowe badanie EKG metodą Holtera) pozwalające na wielogodzinną rejestrację w warunkach codziennej aktywności pacjenta.

Badanie to służy ocenie czynności elektrycznej serca. Umożliwia rejestrację zaburzeń rytmu i przewodnictwa (skurcze dodatkowe, napadowe częstoskurcze, migotanie przedsionków, trzepotanie komór), ocenę pracy stymulatora serca oraz nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego. Wskazaniem do badania jest także poszukiwanie kardiologicznych przyczyn omdleń lub zasłabnięć.

Holter Ekg polega na noszeniu przez 24 godziny na pasku aparatu podłączonego przewodami do samoprzylepnych elektrod rozmieszczonych na klatce piersiowej. Przed umieszczeniem elektrod skóra jest odtłuszczana. U mężczyzn w miejscu przyklejenia elektrod skóra musi być wygolona. W przypadku odklejenia elektrod należy je umieścić w tym samym miejscu i przykleić plastrem.

Pacjentowi zaleca się wzięcie prysznica lub kąpieli przed badaniem (w trakcie badania nie można się kąpać, gdyż urządzenie nie jest wodoodporne).

W trakcie badania pacjent powinien funkcjonować tak jak przed założeniem rejestratora – nie powinien ograniczać codziennej aktywności fizycznej.

Holter EKG

Wyślij zapytanie

[recaptcha]

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]