Dlaczego e-recepta, recepta elektroniczna, online?

W tych trudnych czasach gdzie zaleca się niewychodzenie z domu, e-recepta to odpowiedź na potrzeby naszych i nie tylko naszych pacjentów. Dlatego aby wyjść na przeciw oczekiwaniom społeczeństwa wprowadziliśmy usługę recepty elektronicznej dla mieszkańców Torunia, ale także dla innych. Skorzystaj z naszej usługi e-konsultacji poprzez wypełnienie formularza on-line.

E-konsultacja w formie ankiety (39 zł) z bezpłatną e-receptą

Czas oczekiwania na receptę – do 24h od zaksięgowania wpłaty. 

UWAGA: Nie wystawiamy leków: psychotropowych, przeciwpsychotycznych oraz opioidowych.


Dane do recepty

Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych informuje, iż:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gabinety od Serca Spółka Jawna z siedzibą w Toruniu przy ul. Mohna 52-54, NIP 9562295436, REGON 341097314, KRS 0000394624.
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zgłoszonego zapotrzebowania na recepty zaoczne nie będą udostępniane innym podmiotom.
  3. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
  4. podanie danych osobowych jest dobrowolnie ale niezbędne do realizacji wskazanych wyżej celów.

Skorzystaj z recepty online w Toruniu

Rok 2020 i pandemia wirusa SARS- CoV-2 postawiły przed opieką zdrowotną każdego kraju szereg nowych wyzwań. Począwszy od walki na pierwszej linii frontu w szpitalach, poprzez mobilizację światowych ośrodków badawczych celem stworzenia skutecznej i bezpiecznej szczepionki, a skończywszy na konieczności zapewnienia każdemu pacjentowi odpowiedniej opieki medycznej, jednocześnie mając na uwadze zminimalizowanie kontaktów międzyludzkich i możliwości rozprzestrzeniania wirusa. Szeroko pojęta „E – medycyna” z formy usługi alternatywnej stała się poniekąd koniecznością, do której zarówno wszyscy pacjenci jak i lekarze musieli przywyknąć i nauczyć się z niej korzystać. Słowa „Teleporada”, „e- konsultacja”, „e-recepta” czy „e-skierowanie” z dnia na dzień weszły do naszego codziennego słownika i wydaje się, że już na stałe wpisały się w ramy świadczenia usług medycznych. Portale internetowe od miesięcy proponują nam recepty na szereg medykamentów: tabletki na potencję, antykoncepcję hormonalną czy postkoitalną ( potocznie nazywaną tabletką „po” czy antykoncepcją „po stosunku”) mają być w naszym zasięgu w ciągu 15 minut po umieszczeniu odpowiedniej opłaty. Niejednokrotnie do uzyskania w/w substancji nie jest potrzebne żadne zaświadczenie lekarskie, a także nie poprzedza go odpowiednio zebrany wywiad. Wątpliwości pozostawia forma świadczenia tego typu usług i bezpieczeństwo ich stosowania. Informatyzacja medycyny niesie ze sobą szereg korzyści ale też zagrożeń, których za wszelką cenę powinniśmy unikać.

Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego.

Gabinety Od Serca.

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]