Waldemar Bębenek

Kardiolog

Waldemar Bębenek jest laureatem plebiscytu Nowości- Dziennika Toruńskiego w kategorii Kardiolog Roku: Złoty Stetoskop w 2017 roku i Srebrny Stetoskop w 2016 roku, potwierdzają zaufanie pacjentów, nieprzeciętne zaangażowanie zawodowe i profesjonalizm świadczonych usług medycznych.

Specjalizacje:

  • kardiolog
  • kardiolog inwazyjny (samodzielny operator)
  • specjalista chorób wewnętrznych

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach Wydział Lekarski w Zabrzu w latach 1991-1997. W trakcie studiów, a także po ich ukończeniu uczestnik wielu szkoleń i kursów w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Religi, a następnie prof. dr hab. n. med. Mariana Zembali.

W latach 1997-2001 pracownik Oddziału Chorób Wewnętrznych, a następnie Oddziału Kardiologii w Szpitalu w Golubiu-Dobrzyniu pod kierownictwem dr Aleksandra Kabary. Obecnie pracuje na Oddziale Kardiologii i Intensywnej Terapii Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu oraz w Gabinetach Od Serca ul. Mohna 52 w Toruniu.

Waldemar Bębenek jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych.

Od wielu lat systematycznie uczestniczy w kursach zawodowych, szkoleniach, sympozjach i kongresach w Warszawie, Krakowie, Zabrzu, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy oraz w USA, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Holandii.

Współwłaściciel Gabinetów Od Serca.

Mentorami dr. Waldemara Bębenka są:
prof.dr hab.n.med. Zbigniew Religa
prof.dr hab.n.med. Marian Zembala
dr Aleksander Kabara

Waldemar Bębenek

Certyfikaty

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]